نتایج جستجو برای عبارت :

در ادامهٔ پست قبل

پس از ۱۵ روز
آنان پس از پانزده روز باز آمدند؛ شاداب و شادان. دگرگونی اساسی در احوالشان پدیدار بود. دیگر از آن پریشانی روانی و کلافگی ذهنی، اثری نبود و کسی از کسی گله نداشت. امید و طراوت به‌جای آشفتگی و درماندگی نشسته بود. رفتار و گفتارشان نمایانگر رضایت و موفقیت بود. کودکانشان نیز شاداب بودند.گفتم: «خدا را شکر، خوب قبراق و شادابید!»گفتند: «بله؛ طرح، به‌خوبی اجرا شد و زندگی‌مان روح تازه یافت.»
♦️ادامهٔ مطلب را در پُست بعدی بخوانید.
گزیدهٔ کت
هو
جذبه آن است که با بارقه ای الهی دفعتاً معارف بسیاری برای عارف حاصل شود و سلوک آن است که برای رسیدن به آن معارف ، درجات و مقامات مناسب با آن را یکایک طی کند. اهل شهود یا همهٔ درجات را با سلوک طی می کنند ، در این صورت سالک محض اند یا همهٔ درجات را با جذبه می پیمایند ، در این حالت مجذوب محض اند یا اوایل راه را با سلوک می پیمایند و در اواخر جذبهٔ الهی نصیب آن ها می شود ، این گروه سالک مجذوب اند یا اینکه اول جذبه ای نصیب آن ها می شود ؛ لیکن در انتهاء ن
بیوگرافی بازیگران
بیوگرافی رضا عطاران:
رضا عطاران بازیگر، کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس، خواننده و تدوین‌گر سینما و تلویزیون ایران است. او در رشتهٔ اقتصاد دیپلم خود را دریافت کرد و برای ادامهٔ تحصیل به دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران رفت. در ادامه با ما همراه باشید.
برای ادامه بیوگرافی روی لینک بیوگرافی رضا عطاران + عکس کلیک کنید
اصالت رضا عطاران بیوگرافی رضا عطاران بیوگرافی رضاعطارانرضا عطاران رضاعطاران زندگینامه رضا عطاران عطاران ع
بیوگرافی بازیگران
بیوگرافی رضا عطاران:
رضا عطاران بازیگر، کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس، خواننده و تدوین‌گر سینما و تلویزیون ایران است. او در رشتهٔ اقتصاد دیپلم خود را دریافت کرد و برای ادامهٔ تحصیل به دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران رفت. در ادامه با ما همراه باشید.
اصالت رضا عطاران بیوگرافی رضا عطاران بیوگرافی رضاعطارانرضا عطاران رضاعطاران زندگینامه رضا عطاران عطاران ع
بیوگرافی بازیگران
بیوگرافی رضا عطاران:
بیوگرافی بازیگران
بیوگرافی رضا عطاران:
بیوگرافی بازیگران
بیوگرافی رضا عطاران:
بیوگرافی بازیگران
بیوگرافی رضا عطاران:
در بیشتر اوقات ارزش‌های غذایی سالاد در آشپزی دست‌کم گرفته می‌شود. گاهی تصور می‌شود سالاد فقط مخصوص کسانی است که قصد کاهش وزن دارند. برخی نیز به اشتباه تصور می‌کنند سالاد غذایی تکراری است که فقط از گوجه، خیار و کاهو درست می‌شود. یک سالاد خوب باید از مواد تازه تهیه شود. همچنین بهتر است هر سالاد محتوی مواد مخصوص ناحیهٔ خودش باشد. در بیشتر موارد، سالاد به‌عنوان غذای فرعی در کنار غذاهای اصلی سرو می‌شود. اما بسیاری از سالادها خود می‌توان

اشتباهات مردان که حرص زنان را در می آورد

اشتباهات مردان در مورد زنان

نکته ای که مردان باید بیشتر به آن توجه کنند این است تلاش کنند از اشتباهات خودشان در رابطه اگاهی پیدا کنند و برای برطرف کردن آنها کوشش کنند. به اینصورت ، شریک زندگی شان هم برای تبدیل شدن به شخصی بهتر انگیزه پیدا می کند و رابطه روزبه روز سالم تر می شود. در ادامهٔ این مطلب، برخی از اشتباهات شایع مردان را برخواهیم شمرد تا شاید به شما برای پیش گرفتن این رویکرد کمکی کرده باشی
بولیمیا از اختلالات تغذیه‌ای است و بیماری‌ای جدی محسوب می‌شود. بولیمیا در صورت درمان‌نشدن می‌تواند زندگی فرد را تهدید کند. افراد مبتلا به این بیماری هنگام غذاخوردن کنترلی روی خود ندارند. آنها سپس با روش‌های غیرسالم تلاش می‌کنند تا کالری دریافتی اضافی را از بین ببرند. این افراد برای جلوگیری از افزایش وزن و چاقی از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند. به‌عنوان مثال ممکن است آنها به‌طور مرتب باعث استفراغ خود بشوند (استفراغ تعمدی یا القای ا
...۹۸، ۸۸ ، ۷۸
فضای بستهٔ سیاسی کشور، از بالاترین تا پایین‌ترین سطوح، قابل‌انکار نیست؛ اما به نظرم سطح مسائل را در ادامهٔ اتفاقات آن سال‌ها باید تحلیل کرد. تقلیل ماجرا به بسته بودن فضای سیاسی یا تاثیرات اقتصادی‌، نظریه‌ای است که قادر به توضیح همهٔ اتفاقات نیست؛ ضمن این که سطح تنش‌ها، مدام از سطح تنش موردانتظار این نظریات ناقص، بیرون می‌زند و حال آدم را بدتر می‌کند.

+دردانهٔ عزیز، دنیا اگر جای درستی بود، آن استاد آمریکایی باید از دخالت
بنا به عقیده ی بسیاری از صاحب نظران، علم داده
جذاب ترین و پر کاربرد ترین علم قرن بیست و یکم است.در جهان امروزی که تکنولوژی و
فناوری حرف اول را در آن میزند، همه سوال هایی دارند که تنها راه پاسخ دادن به
آنها بررسی دقیق و کامل حجم قابل توجهی از داده ها خواهد بود. از سازمان ها و شرکت
ها کوچک گرفته تا موسسه ها ی دولتی و بزرگ همه داده های نامحدودی در اختیار دارند که
با دسته‌بندی، تفسیر و به‌کار گرفتن آن‌ها، می‌توان مقاصد گوناگونی را برآورده کرد
و ا
هشت مارس مبارکمبارک شمایی که از دورترین نقطه شهرستان با کلی اما و اگر و شرط و شروط رفتی یه شهر بزرگتر درس بخونی و واسه خودت کسی بشی اما پشت سرت گفتن رفته دنبال شوهر!!مبارک شمایی که به هر جا رسیدی گفتن تا وقتی شوهر نکردی و زندگی تشکیل ندادی ارزش نداره و سر و سامون نگرفتی!

هشت مارس مبارکمبارک شمایی که واسه برداشتن یه ابروی ساده تا مدتها با پدر و مادرت کل کل و دعوا داشتی، مبارک شمایی که قایمکی از گوشه خیابون رژ میخریدی تا ببینی خوشگل شدن چه جوری
خب از اونجایی که من ناخواسته غرق خواب بودم مهای بیچارم منو میدید افسرده شده بود ظاهرا زنگ زد روانشناسش . حالا این که چی گفت بماند اون بابا ولی گفت سریع محیطو ترک کن برو کتاب خونه اگه شده بری برگردی هم این کارو کن که خب مهام منو بلند کرد قشنگ به زورا من که خواب بودم گفت حاضر شیم بریم دیگه نباید تو خونه بمونیم دیگه تا حاضر شدیمو رسیدیم اونجا ساعت پنج شد بعد فهمیدیم که کتابخونه تو عید تا پنج بیشتر باز نیست و بعدش با همون ماشینی که رفته بودیم برگشت
ارباب حلقه‌ها (به انگلیسی: The Lord of the Rings) رمانی به سبک خیال‌پردازی حماسی به قلم جی. آر. آر. تالکین نویسنده و زبان‌شناس انگلیسی است. این مجموعه داستان ادامهٔ اثر پیشین تالکین با نام هابیت است که در همین ژانر نوشته شده بود. این کتاب طی ۱۲ سال از سال ۱۹۳۷ تا ۱۹۴۹ که بیشتر آن در زمان جنگ جهانی دوم بوده نگارش شده‌است. اگرچه این کتاب دربین خوانندگان به شکل یک سه‌گانه جا افتاده است، اما در ابتدا بنا بود این اثر جلد اول کتاب سیلماریلیون باشد که نویسند
مشاورهٔ تربیتی

ادامهٔ پاسخ استاد علی‌اکبر مظاهری به پدری اهل مشورتدو نکته طلایی١. در محدودیت‌هایی که برای تماشای تلویزیون کودکمان قائل می‌شویم، به کودک استرس وارد نکنیم. مثلاً نگوییم یک ربع بعد، تلویزیون را خاموش می‌کنم.در این صورت، هم استرس تمام‌شدن این زمان و هم نگرانی ناتمام‌ماندن برنامهٔ تلویزیونی را به جان نحیف کودک می‌اندازیم.بلکه بهتر است بگوییم که، وقتی این برنامه تمام شد، تلویزیون را خاموش کن یا خاموش می‌کنم. ٢. محدودکردن
مشاورهٔ تربیتیادامهٔ پاسخ استاد علی‌اکبر مظاهری به پدری مهربانادامه راه‌کارها:۶. به پوشش کودک توجه کنید. ویژگی‌های لباس مناسب کودک:الف) چسبان نباشد. ب) لباس زیرش گرم نباشد، چون گرم‌شدن اعضای خاص، انسان را تحریک می‌کند. ج) پاهایش عریان نباشد. ٧. مادر و خواهر و اطرافیان، نزد کودک، پوشش حیامندانه داشته باشند. مثلاً خواهر نزد برادر پاهایش برهنه نباشد. ۸ .والدین به وظایف تربیتی خویش عمل کنند و اصلاً نگران آینده نباشند. گاهی این کودکان چنان پار
یه آزمایش جالب هست توی آمار به اسم آزمایش قیف. فرض کنین به شما یه قیف بدن بگن اینو توی یه ارتفاع مشخصی نسبت به زمین نگه دار و در تمام طول آزمایش اینو بالا یا پایین نبر. ولی به چپ و راست و جلو و عقب به هر میزان و در هر جهتی که خواستی مُجازی حرکتش بدی. بعد بهت ۱۰۰ تا تیلهٔ یک شکل هم می‌دن و می‌گن اینا رو از توی اون قیفه بنداز روی یه نقطهٔ مشخص روی زمین. (طبیعتاً قطر تیله‌ها از قطر لولهٔ قیف کوچیک‌تره که تیله‌ها بتونن از قیف رد بشن.) بعد شما قیفو در
به پیشنهاد دوستان، سوال جدید بخش پرسمان، در ادامهٔ سوال قبلی خواهد بود. اگر خاطرتون باشه، سری پیش در مورد معیارهای ازدواج صحبت کردیم. حالا سوال‌های این‌سری اینه که:
۱. چطور معیارهاتون رو در طرف مقابل تشخیص می‌دین؟ از چه راهی می‌فهمین که ویژگی‌های مورد نظر شما در اون آدم وجود داره؟ 
۲. به نظر شما آشنایی پیش از ازدواج در تشخیص این ویژگی‌ها موثره یا نه؟ 
۳. اگر جوابتون به سوال دوم مثبته، این آشنایی باید چه مدت و به چه صورت باشه؟ راه‌هایی مثل
مشاورهٔ خانواده: رابطهٔ همسرانپاسخ استاد علی‌اکبر مظاهری به پرسش خانمی که نگران کم‌توجهی همسرش است. پرسش:خانمی پرسیده‌اند:همسرم، هر ماه، دست‌کم یک‌بار در خود فرو می‌رود و با من سخن نمی‌گوید. بعد که حالش بهتر می‌شود، بابت این رفتارش عذرخواهی می‌کند و می‌گوید که جبران می‌کنم، اما ماه بعد باز تکرار می‌شود. ایشان حاضر نیست از مشاور کمک بگیرد.راستی! انصافاً وقتی همسرم خوشحال است و حالش خوب است، هیچ برایم کم نمی‌گذارد.آیا برای حل این مسئ
انگیزه پیشرفت و نظریه های آن
یافته‏‌‌های مطالعه نشان می‌دهد که انگیزه پیشرفت یک عنصر بسیار مهم در بهبود رفتار سازمانی و همچنین پیشرفت افراد خصوصا در دوره‏‌‌های نوجوانی می‌باشد.انگیزه پیشرفت پیشرفت دارای زمینه‏‌‌های بسیاری می‌باشد اما در مجموع می‌توان بیان داشت چگونگی شکل گیری طرز تفکر یک فرد در دوران نوجوانی به مقدار زیادی می‌تواند بر انگیزه پیشرفت وی در دوره‏‌‌های بعدی زندگی اثرگذار باشد.نیازها با شرایط درونی فرد که برای اد
مشاورهٔ خانواده: رابطهٔ همسرانپاسخ استاد علی‌اکبر مظاهری به پرسش خانمی که نگران کم‌توجهی همسرش است.
ادامهٔ نکته‌ها و راهکارها: نکتهٔ سوم: برای درمان همسرتان باید با ایشان همدلی کرده و کمکشان کنید. نحوهٔ مطرح‌کردن موضوع افسردگی‌شان تأثیر بسزایی در مقاومت یا همراهی او در مراجعه به مشاور دارد. نباید به‌طور مستقیم به او گفت که شما افسردگی دارید و باید به مشاور مراجعه کنید، زیرا سبب مقاومتش می‌شود، بلکه باید با مدارا و ملایمت و به‌صورت غ
‍ 

⚡️ همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید عبارت «اجه اوشون» ترجمه تحت اللفظی «عنهم» (معادل فارسی: از آنها) می‌باشد که در متون قدیمی گیلکی به ثبت رسیده است. در این مورد ذکر دو نکته مفید به نظر می‌رسد:
نکتهٔ اول: ترتیب این عبارت تحت اللفظی بر اساس دستور زبان گیلکی به صورت «اوشون اجه» می‌باشد که در گویش‌های امروزی به صورت‌های «وشۊن أجه»، «اۊشؤن أجی»، «اۊشان أجأ» تلفظ می‌شود؛ پس بر اساس املای تاریخی کلمه، مصوت پیش از «جه/جی/جأ» موجود در ترک
حضرت امام رضا علیه‌السلام فرموده‌اند: 
زنی به ‎خدمت امام محمد باقر علیه‌السلام آمد و گفت: من زنی هستم که همۀ پیوندهای زندگانی این‌جهانی را گسیخته‌ام و تنها با خداوند سبحان پیمان بسته‌ام!‌حضرت به ‌او فرمودند: یعنی چه؟ چگونه پیوند بریده‌ای و چه‌سان پیوند بسته‌ای (و چه راهکار و شیوه‌ای برگزیده‌ای)؟! زن گفت: قصد کرده‌ام که هرگز ازدواج نکنم. حضرت فرمودند: چرا؟ او گفت: برای وصول به فضیلت و کسب مرتبت و جایگاه عالی. حضرت فرمودند: این کار را ن
اگه می خواید بفهمید آمریکا چطور قبل از اینکه به جایی حمله کنه اونجا رو تضعیف می کنه ، جنگ پنهان رو بخونید

درباره ی کتاب به نقل از فیدیبو:
تحریم‌های اقتصادی که از ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۳ در مورد عراق برقرار شد، جامع‌ترین و ویرانگرترین تحریم‌هایی بود که در طول تاریخ به نام سکانداری بین‌المللی وضع شده است. این تحریم‌ها به همراه بمب‌هایی که در سال ۱۹۹۱ بر عراق فرو ریخته شد زیرساخت‌های این کشور را تا مرز نابودی پیش برد و لطمهٔ شدیدی به شرایط اساسی لازم
حضرت امام رضا علیه‌السلام فرموده‌اند: 
زنی به ‎خدمت امام محمد باقر علیه‌السلام آمد و گفت: من زنی هستم که همۀ پیوندهای زندگانی این‌جهانی را گسیخته‌ام و تنها با خداوند سبحان پیمان بسته‌ام!‌حضرت به ‌او فرمودند: یعنی چه؟ چگونه پیوند بریده‌ای و چه‌سان پیوند بسته‌ای (و چه راهکار و شیوه‌ای برگزیده‌ای)؟! زن گفت: قصد کرده‌ام که هرگز ازدواج نکنم. حضرت فرمودند: چرا؟ او گفت: برای وصول به فضیلت و کسب مرتبت و جایگاه عالی. حضرت فرمودند: این کار را ن
نهم. لیون توله‌سگ شکاریمان بود؛ یک سگ اصیل و نژاددار قهوه‌ای رنگ. وقتی بابا او را به حیاط خانه آورد، قد و قوارهٔ دمپایی شستی صورتی‌رنگ من بود و خیلی کوچک. کم‌کم بزرگ شد. آن‌روز قرار بود من بهش غذا بدهم. نزدیکش که شدم فهمیدم زنبوری دماغش را نیش زده و عصبی است. غذایش را در ظرف خالی کردم و پایم را جلو بردم تا زنبور را بکشم که ناگهان... بله! لیون حمله کرد و دندان‌های نیشش را تا ته فرو کرد در زانوی کوچک من هشت‌ساله! او از نیش زنبور عصبانی بود و دق و د
فراغت ویژه (۲)
آقای صلح‌جو و همسرش، همراه دو فرزندشان که یکی سه‌ساله بود و دیگری یک‌ساله، به مشاوره آمدند. خانم از بار گران زندگی به ستوه آمده و کم آورده بود؛ دیگر بریده بود. مشکلات و مسائل ناگواری مطرح کردند و چارۀ کار طلبیدند. خانم از سختی‌های زندگی، سخت گلایه داشت و بیشتر از دست آقا می‌نالید. ایشان را به آرامش و صبوری دعوت کردم و به ریشه‌یابی مسائلشان پرداختیم. در نهایت، به این نتیجه رسیدیم که همۀ مشکلات به خستگی خانم از پرستاری و تربیت
فراغت ویژه (۲)
آقای صلح‌جو و همسرش، همراه دو فرزندشان که یکی سه‌ساله بود و دیگری یک‌ساله، به مشاوره آمدند. خانم از بار گران زندگی به ستوه آمده و کم آورده بود؛ دیگر بریده بود. مشکلات و مسائل ناگواری مطرح کردند و چارۀ کار طلبیدند. خانم از سختی‌های زندگی، سخت گلایه داشت و بیشتر از دست آقا می‌نالید. ایشان را به آرامش و صبوری دعوت کردم و به ریشه‌یابی مسائلشان پرداختیم. در نهایت، به این نتیجه رسیدیم که همۀ مشکلات به خستگی خانم از پرستاری و تربیت
واکنش پیش‌فرض من به همهٔ فرازهای همهٔ روضه‌ها، هنوز و همچنان ناباوری است. از سقیفهٔ بنی‌ساعده و آن نفسانیتی که حتی نتوانست منتظر دفن پیکر حضرت رسول بماند، سوال‌های تکراری من با اضافه کردن کلمهٔ «واقعا؟» به اول خطوط روضه شروع می‌شود؛ مثلا می‌پرسم «واقعا دست‌های حضرت مولا را بستند و‌ به اجبار بردندش که بیعت کند؟»، «واقعا درِ خانهٔ دختر پیامبر را آتش زدند؟»، «واقعا سیلی زدند به صورت عزیزترین خلق خدا پیش پیامبرش، آن هم دقیقا وقتی عزادار
پرسش صفحه 59 کتاب کاروفناوری پایه هشتم پودمان صنایع دستی بافت
سوال :
اگر برای بافت خود در شروع کار، محاسبات درستی از میزان نخ مورد نیاز نداشته باشید ىا به اشتباه طول نخ را کمتر محاسبه کنید، تارهای بافته شما به هم نمى رسند. راهکار پیشنهادی خود را برای ادامهٔ کار و رفع این نقص بیان کنید.
جواب :
 اگر با این موضوع برخورد کنیم می توانیم سر نخ را با نخ و سوزن با ظرافت در لای بافت مخفی کنیم (بدوزیم) و سپس  یک تار جدید در آن محل قرار داده و شروع به ادامه
مشاورهٔ تربیتیادامهٔ پاسخ استاد علی‌اکبر مظاهری به پدری اهل مشورت بخش سوم سوالات:١. والدین در برابر برنامه‌های تلوزیونی هیجان‌انگیز، چه تدبیری برای فرزندانشان داشته باشند؟ ٢. برخی از کارتون‌های تلویزیونی خشن است. رویکرد پدر و مادر در قبال برنامه‌های خشن، چگونه باید باشد؟
پاسخ استاد: ١. خداوند دربارهٔ نوع انسان، که شامل کودک هم می‌شود، می‌فرماید: «بَلْ یُرِیدُ الْإِنْسانُ لِیَفْجُرَ أَمامَهُ»١؛ انسان می‌خواهد فراروی خویش را بشکاف
مشاورهٔ تربیتیادامهٔ پاسخ استاد علی‌اکبر مظاهری به پدری اهل مشورتبخش دوم سؤالات:١. آیا شما برای تلویزیون تماشاکردن کودکان، زمان خاصی را توصیه می‌کنید؟ ٢. آیا والدین برای تماشای تلویزیون کودکان باید محدودیت قائل شوند؟ پاسخ:✔️ یک قاعدهٔ مهم:کسی که در کودکی هر چیزی را که می‌خواهد، فراهم یابد و پدر و مادر همهٔ خواسته‌هایش را تأمین کنند و طعم هیچ‌گونه محدودیت و محرومیت را نچشد، در کودکی لجوج می‌شود و در بزرگسالی هم انسان ناموفق، ناشکر و ط
فیلمی کوتاه در فضا پر شده است؛ مردی پشتِ در حرم حضرت معصومه ایستاده است و دوستانش را به حضرت زهرا قسم می‌دهد تا بیایند و آن‌جا را به «آتش» بکشند تا به حرم برسند.گروهی به این فرد حمله و متهمش کرده‌اند که می‌خواهد همان کاری را کند که اهالی سقیفه -بنا به اعتقاد شیعیان- با خانهٔ صدیقه طاهره کرده بودند.به نظر من، در ساختار ذهنی گوینده، حضرت زهرا و آتش‌زدنِ در کنار هم می‌آیند. یعنی هندسه ذهنی این فرد در هیئت‌های مذهبی و در روضه‌های خانگی جوری س
یک توضیحی به همهٔ کسانی که مطلب «وصلهٔ ناجور» را خواندند، بدهکارم. اگر آن مطلب را (که الان حذف شده) نخوانده‌اید، ادامهٔ پست را هم نخوانید و پوزش مرا بابت کشاندنتان تا صفحهٔ وبلاگم، بپذیرید لطفا.اما آن‌ها که خوانده بودند؛ اول این توضیح را بدهم که انتشار و بعد، حذف مطلب را نشانهٔ خوبی نمی‌دانم. مطلقا قضاوتی نسبت به هیچ وبلاگ‌نویسی ندارم؛ چون شرایط و روحیات آدم‌ها یکی نیست. اما این را برای خودم نمی‌پسندم. از نظر من یک جور نامتعادل بودن و تزل
طرحی نو
آقای صلح‌جو گفت: «حالا چه کار کنیم؟»گفتم: «باید هردوی‌تان "فلک را سقف بشکافید و طرحی نو دراندازید"؛ به این‌گونه: هر روز به مدت دو ساعت، خانم را از بچه‌ها و بچه‌ها را از خانم جدا کنید؛ به‌گونه‌ای که همدیگر را نبینند و صدای هم را نشنوند، امّا خیال خانم از بابت بچه‌ها کاملاً راحت باشد؛ بداند کسی امین و مهرورز، مراقبشان است و هیچ آسیبی به ایشان نمی‌خورد.اختیار مصرف آن دو ساعت وقت به خانم واگذار شود تا هر کاری می‌خواهد، انجام دهد؛ ور
این کتاب خیلی اتفاقی به دستم رسید. قبلاً نمی‌شناختمش. به دلیلی که در انتها خواهم گفت خریدمش. به جرأت می‌گویم یکی از بهترین کتاب‌هایی است که در این موضوع (مدیریت شخصی، پیشرفت، موفقیت شغلی و موفقیت خانوادگی و تربیت) خوانده‌ام. نویسنده استاد کسب‌وکار دانشگاه هاروارد است و اهل خانواده و خیلی مذهبی (در جوانی به عنوان مبلغ مسیحیت به کرهٔ جنوبی رفته است). او این کتاب را درست بعد از فرار از دست سرطان، همان سرطانی که پدرش را کشت، و بعد از دست و پنجه
حالا که در ایام قرنطینه و خانه نشینی اجباری دوستان اهل کتاب (خواندن) هم شده‌اند این مطلب را منتشر می‌کنم تا با یک نویسنده دیگر بیشتر آشنا شویم: تا انتها بخوانید

بیوتن البته به خودی خود جذابیتی برایم نداشت، ولی این که ادامهٔ «ارمیا» بود جالبش می‌کرد. ارمیا نماد یک آدم دردمند بود، از آن آدم‌هایی که «به بیداری دچارند».

امیرخانی خود را موظف به روایت دین‌داری در دنیای مدرن می‌داند و بیوتن روایت خمودگی و خستگی یک دین‌دار در مدرن‌ترین کشو
من فکر می‌کنم کنکور و کرونا همونطور که املاشون بهم شباهت داره عملکردشونم شبیه همه. با این تفاوت که کرونا به ریه حمله می‌کنه و کنکور به روح. منتهی ماها (جمیع کنکوریون) نمی‌تونیم از روحمون سی تی اسکن بگیریم ببینیم این ویروس نفرت‌انگیز تا کجای روحمونو خورده. ولی اگه فقط ویروس بود شاید می‌شد یه کاریش کرد. ولی متاسفانه فقط اون نیست. یه سری عوارض جانبی داره تحت عنوان فامیل که وقتی با موجود کنکوری رو به رو می‌شن شروع می‌کنن به پرسیدن سوالایی که
همه می‌دانیم که متاسفانه این روزها وبلاگ‌نویسی از رونق قدیم افتاده و به‌نظر می‌رسد تنها راه زنده نگه‌داشتنش به‌روز شدن خدمات سرویس‌دهنده‌هاست. بدیهی است که بیان هم برای ادامهٔ حیاتش، باید در این مسیر قدم بگذارد و اگر به چیزی که هست بسنده کند دیر یا زود شاهد خاموش شدنش خواهیم بود. 
این روزها دکتر صفایی‌نژاد آغازگر پویشی شده‌اند به‌نام «پویش درخواست از بیان برای توسعهٔ خدمات بلاگ» تا کاربران مهم‌ترین نیازها یا درخواست‌هایشان را بی
همه می‌دانیم که متاسفانه این روزها وبلاگ‌نویسی از رونق قدیم افتاده و به‌نظر می‌رسد تنها راه زنده نگه‌داشتنش به‌روز شدن خدمات سرویس‌دهنده‌هاست. بدیهی است که بیان هم برای ادامهٔ حیاتش، باید در این مسیر قدم بگذارد و اگر به چیزی که هست بسنده کند دیر یا زود شاهد خاموش شدنش خواهیم بود. 
این روزها دکتر صفایی‌نژاد آغازگر پویشی شده‌اند به‌نام «پویش درخواست از بیان برای توسعهٔ خدمات وبلاگ» تا کاربران مهم‌ترین نیازها یا درخواست‌هایشان را ب
این روزها دکتر صفایی‌نژاد آغازگر پویشی شده‌اند به‌نام «پویش درخواست از بیان برای توسعهٔ خدمات بلاگ» تا کاربران مهم‌ترین نیازها یا درخواست‌هایشان را بی
روز پدر
روز پدر روزی است برای بزرگداشت پدرها.در ایران روز پدر در ۱۳ رجب زادروز حضرت علی بن ابیطالب (ع) ، اولین امام شیعیان گرامی داشته می‌شود.
قبل از انقلاب اسلامی، روز ۲۴ اسفند زادروز رضا شاه بر پایهٔ گاهشمار ایرانی روز پدر نامیده می‌شد. اما پس از انقلاب اسلامی روز پدر به زادروز علی ابن ابی طالب امام نخست شیعیان تغییر یافت.
در بسیاری کشورها روز پدر، سومین یکشنبهٔ ماه ژوئن در نظر گرفته شده‌است. این روز در ادامهٔ روز مادر و قدردانی از مادران
یک‌بار سر کلاس کلیله و دمنه، استادمان باب نصحیت گشوده بود و می‌گفت: «بچه‌ها جان، شما نباید اینقدر بی‌حال و خسته باشید. در این سن باید آرزوها و انگیزه‌هایتان بزرگ باشد، باید پر از شور جوانی باشید و میل دگرگون کردن دنیا در شما بجوشد. این بی‌رمقی و بی‌حالی اصلا خوب نیست. شما حتی برای جواب‌دادن به سلام و احوال‌پرسی‌های همدیگر هم خسته‌اید. چه شده است شما را بچه‌های سرزمین ما؟» و بچه‌ها هم هر کدام جوابی به استاد دادند و در بحث پیش آمده شرکت
پاورپوینت منابع تغذیه بدون وقفه UPSهای کوچک معمولاً درون خود، یک باتری دارند که هنگام وجود برق در حالت عادی آن را شارژ می‌کنند

دسته بندی
کامپیوتر و IT

فرمت فایل
pptx

حجم فایل
706 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
23

•یوپی‌اس یا منبع تغذیهٔ بدون وقفه (به انگلیسی: UNINTERRUPTIBLE POWER SUPPLY یا UPS) وسیله‌ای است که در کنار یک رایانه (یا مصرف‌کنندهٔ برقی دیگر) نصب می‌شود و هنگام قطع یا تغییرات شدید ولتاژ ورودی، امکان ادامهٔ کار در حالت نرمال را برایمصرف‌کننده فر
جزوه نانو الکترونیک - دکتر صدیق ضیابری

دانلود

فناوری نانو یا نانو تکنولوژی رشته‌ای از دانش کاربردی و فناوری است که شاخه های گسترده‌ای را پوشش می‌دهد. موضوع اصلی آن نیز مهار ماده یا دستگاه‌های در ابعاد کمتر از یک میکرومتر، معمولاً حدود ۱ تا ۱۰۰ نانو متر است. در واقع نانو تکنولوژی فهم و به کارگیری خواص جدیدی از مواد و سیستمهایی در این ابعاد است که اثرات فیزیکی جدیدی عمدتا متاثر از غلبه خواص کوانتومی بر خواص کلاسیک از خود نشان می‌
دنیای امروز را گوشی های اندروید فرا گرفته اند ! بدون داشتن یه اپ اختصاصی مارکت اندروید بدون شک کار شما برای نصب برنامه و بازی های اندروید سخت خواهد بود ! در این پست به معرفی بهترین مارکت های اندروید برای نصب و دانلود اپ ها می پردازیم که می تواند به شما در این زمینه کمک زیادی کند ! البته انتخاب مارکت اندروید با شماست در آخر !

کافه بازار برای اندروید
Cafe Bazaar ( کافه بازار) یک بازار اندرویدی ایرانی است که در آوریل 2011 توسط رضا محمدی و حسام ارماندهی تا

اشتراک‌گذاری
اگر در رشتهٔ دانشگاهی اقتصاد یا بازرگانی تحصیل کرده باشید، در مباحث درسی‌تان با قانون بیست هشتاد (۲۰/۸۰) آشنا شده‌اید؛ قانونی که از آن با نام اصل پارتو هم یاد می‌شود و مورد توجه افراد زیادی است. در غیر این صورت، احتمالا این اولین بار است که نام آن به گوش‌تان می‌خورد. در ادامهٔ این مقاله با همراه باشید تا با یکدیگر نگاهی دقیق‌تر به چگونگی شکل‌گیری قانون بیست هشتاد و اصول و قواعد آن داشته باشیم. به‌علاوه در بخش پایان
تعریف حقوق بیمه

مجموع قاعده‌ها و ضابطه‌هائى که پیوندهاى میان بیمه‌گران و بیمه‌گذاران را تنظیم مى‌کند و منافع و حقوق جامعه و جمهور بیمه‌گذاران، بیمه‌شدگان و سایر اشخاص حقمند (استفاده‌کنندگان و اشخاص سوم) را حمایت و پشتیبانى مى‌کند حقوق بیمه نامیده مى‌شود. پیوند حقوقى میان بیمه‌گران و بیمه‌گذاران با بستن عقد یا قرارداد بیمه‌اى تحقق پیدا مى‌کند و به همین جهت، قانون بیمه در مادهٔ نخست خود از ”عقد“ سخن مى‌گوید یعنى پیمانى که عامل ا
تعریف حقوق بیمه

مجموع قاعده‌ها و ضابطه‌هائى که پیوندهاى میان بیمه‌گران و بیمه‌گذاران را تنظیم مى‌کند و منافع و حقوق جامعه و جمهور بیمه‌گذاران، بیمه‌شدگان و سایر اشخاص حقمند (استفاده‌کنندگان و اشخاص سوم) را حمایت و پشتیبانى مى‌کند حقوق بیمه نامیده مى‌شود. پیوند حقوقى میان بیمه‌گران و بیمه‌گذاران با بستن عقد یا قرارداد بیمه‌اى تحقق پیدا مى‌کند و به همین جهت، قانون بیمه در مادهٔ نخست خود از ”عقد“ سخن مى‌گوید یعنى پیمانى که عامل ا
الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایة علی بن ابیطالب و الائمة المعصومین علیهم السلام
سال ۲۰۱۲ که برای ادامهٔ‌ تحصیل به آمریکا مهاجرت کردم، با تصوری خام‌دستانه دربارهٔ‌ تعاملات در سبک زندگی آمریکایی، و البته با چاشنی سنگینی از خستگی از زندگی پرحاشیه در ایران، وارد آمریکا شدم. برای من که حداقل دو سال دوندگی کرده بودم، روز و شب کار کرده بودم و آخرش به خاطر تغییرات ابن‌الوقتی قوانین وثیقهٔ سربازی و بالارفتن ناگهانی قیمت ارز با بدهکاری م
الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایة علی بن ابیطالب و الائمة المعصومین علیهم السلام
سال ۲۰۱۲ که برای ادامهٔ‌ تحصیل به آمریکا مهاجرت کردم، با تصوری خام‌دستانه دربارهٔ‌ تعاملات در سبک زندگی آمریکایی، و البته با چاشنی سنگینی از خستگی از زندگی پرحاشیه در ایران، وارد آمریکا شدم. برای من که حداقل دو سال دوندگی کرده بودم، روز و شب کار کرده بودم و آخرش به خاطر تغییرات ابن‌الوقتی قوانین وثیقهٔ سربازی و بالارفتن ناگهانی قیمت ارز با بدهکاری م
گاهی وقت ها آن قدر خسته می‌شوی که حال توضیح دادن هم نداری!
می‌گذاری هرکسی هر طور که دلش خواست، برداشت کند
من معمولا در این زمان‌ها از همه‌ی کسانی که دوست‌شان دارم، سعی می‌کنم دوری کنم، تا تصویری که از آن‌ها در ذهنم وجود دارد و تصویری که از من در ذهنشان وجود دارد، تغییر نکند.
می‌گویند زمانی که یک نفر مجبور به شیمی درمانی می‌شود، هر غذایی که در آن زمان به او بدهند در زمان‌های بعدی زمانِ خوردنِ آن غذا به این خاطر که تداعی یک واقعه‌یِ تلخِ
درس خوندن برای من مترادف بود با حفظ کردن کلمه به کلمهٔ کتاب. کلمه به کلمه‌ها. یعنی مثلا اگه‌ تو کتاب تاریخ، تو یه درسش تو توصیف چنگیز مغول نوشته بود «بی‌رحم و سفاک» و یه درس دیگه «خون‌ریز و وحشی» من همین طوری حفظشون می‌کردم. حتی صفت‌هایی که ذکر شده بود رو به ترتیب کتاب حفظ می‌کردم و می‌دونستم تو هر درسی ترتیب صفات و کلمات چه طوریه.
جواب دادن شفاهیم تو کلاس هم به همین شکل بود. انگار یه ضبط صوت داره از رو متن کتاب می‌خونه. با همون کلمات رسمی،
چگونگی نوشتن یک متن انگلیسی (1)
آیا در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید؟ آیا هدف خود را از یادگیری زبان انگلیسی مشخص کرده اید؟ کدام روش را برای یادگیری زبان انتخاب کرده اید؟ در کلاسهای بهترین موسسه زبان انگلیسی شرکت میکنید یا به صورت فردی مشغول یادگیری هستید؟
در هر مرحله از یادگیری زبان که هستید، پیشنهاد ما به شما شرکت در کلاسهای یک موسسه زبان انگلیسی است. زمانی که شما در محیطی قرار بگیرید که تمام افراد به زبان انگلیسیصحبت میکنند، هم عادت
احتمالا دانه چیا را در برخی نوشابه ها دیده اید. استعمال داخل نوشیدنی ها تنها بخشی از کابردهای متنوع این دانه های کوچک است. چیا گیاهی یک ساله است. دانه چیا، پرکاربردترین بخش آن است. این روزها چیا را به نشانی غذایی با خاصیت درمانی می شناسند. برخی مدعی اند تخم چیا برای لاغری مناسب است. برای دانستن جزئیات این توقع با ادامهٔ این مطلب همراه بشوید. حتما بخوانید:خواص بادیان؛ ۶ خاصیت درمانی و نحوه مصرف آنخواص زنیان؛ ۴۵ فایده این شوک همه تدبیر حریفخو
احتمالا دانه چیا را داخل فدایی نوشابه ها دیده اید. استعمال در نوشیدنی ها تنها بخشی از کابردهای مختلف این دانه های کوچک است. چیا گیاهی یک ساله است. دانه چیا، پرکاربردترین حصه آن است. این روزها چیا را بوسیله نشانی غذایی با فایده درمانی می شناسند. برخی مدعی اند دانه چیا برای لاغری مناسب است. برای دانستن جزئیات این تقاضا با ادامهٔ این یادداشت همراه بشوید. حتما بخوانید:خواص بادیان؛ ۶ خاصیت درمانی و نحوه مصرف آنخواص زنیان؛ ۴۵ نفوذ این علف هرزه هم
صندوق جهانی طبیعت که یک اتحادیهٔ غیردولتی و بین‌المللی برای حفاظت از محیط زیست است، برآورد کرده است که حدود نیمی از خاک سطحی جهان در طول 150سال گذشته از بین رفته است و حدود 500سال طول می‌کشد که فقط 2،5سانتی‌متر خاک سطحی به طور طبیعی ساخته شود.

شاید در مورد کمبود آب و نفت و زنبور‌های عسل چیز‌هایی شنیده باشید، اما منابع و چیز‌های دیگری هم هست که در حال تمام شدن هستند یا فقط به دلیل مدیریت نادرست دیگر وجود نخواهند داشت و نبود آن‌ها بر تمام عرص
احتمالا بذر چیا را تو برخی شربت ها دیده اید. استفاده در نوشیدنی ها عزب قدری از کابردهای متنوع این دانه های کوچک است. چیا گیاهی یک ساله است. تخم چیا، پرکاربردترین بخش آن است. این روزها چیا را بوسیله عنوان غذایی با خاصیت درمانی می شناسند. فداکار مدعی اند دانه چیا بخاطر لاغری ارزان است. برای دانستن جزئیات این ادعا با ادامهٔ این پیغام همراه بشوید. حتما بخوانید:خواص بادیان؛ ۶ خاصیت درمانی و نحوه مصرف آنخواص زنیان؛ ۴۵ واکنش این گیاه همگی تدبیر حر
احتمالا تخم چیا را در فداکار نوشابه ها دیده اید. استفاده در نوشیدنی ها تنها بخشی از کابردهای متنوع این دانه های کوچک است. چیا گیاهی یک ساله است. برز چیا، پرکاربردترین مقدر شدن آن است. این روزها چیا را بوسیله نشانی غذایی با خاصیت درمانی می شناسند. برخی مدعی اند دانه چیا برای لاغری کم ارزش است. برای دانستن جزئیات این مطالبه با ادامهٔ این مطلب همراه بشوید. حتما بخوانید:خواص بادیان؛ ۶ نفوذ درمانی و نحوه کاربرد آنخواص زنیان؛ ۴۵ واکنش این گیاه هم
بهترین روش برای نوشتن متون انگلیسی (1)
آیا در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید؟ آیا شغلی دارید که در آن نیاز به نوشتن متن های انگلیسی دارید؟ این مقاله برای شما است.
این روزها و برای زندگی در دنیای مدرن یکی از واجبات، یادگیری زبان انگلیسی است و روشی بهتر از رفتن به آموزشگاه زبان نیست. اساتید حرفه ای در بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی ، زیر و بم زبان را به شما یاد میدهند و به این ترتیب است که شما میتوانید از پس نوشتن هر متنی به زبان انگلیسی بر آیید.
مخترع موتور دیزل

مخترع موتور دیزل : دیزل در سال ۱۸۵۸ در پاریس، فرانسه زاده شد. او دومین از سه فرزند تئودور و الیزه دیزل
بود. والدین او از مهاجران آلمانی‌تباری بودند که در فرانسه زندگی
می‌کردند. رودولف دیزل نخستین سال‌های کودکیش را در فرانسه گذراند اما با
شروع جنگ‌های فرانسه و پروس در ۱۸۷۰ خانواده‌اش همچون بسیاری دیگر از خارجیان مجبور به ترک فرانسه شدند. آنها در لندن اقامت گزیدند و مادر دیزل، رودلف ۱۲ ساله را تا پایان جنگ در سال ۱۸۷۱ به
15  نکته برای یک مترجم مبتدی (1) 
چگونه یک مترجم مبتدی، حرفه ای میشود؟ همه‌ی‌ما می‌دانیم ترجمه، دارای فنون و قواعد ثابتی است. بنابراین، هرکه آشنایی متوسطی با زبان انگلیسی داشته‌باشد، الزاماً نمی‌تواند مترجم خوبی باشد.  یک مترجم حرفه‌ای به قواعد و اصول ترجمهٔ تخصصی مسلط است. یک مترجم خوب باید به دستور زبان‌های مبدأ و مقصد مسلط باشد. و همچنین، اصطلاحات زبان مبدأ، مبانی علمی موضوع متن و اصول حرفه‌ای ترجمه آگاهی نسبی داشته‌باشد.
برای یادگ
زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم (بخش اول)
یکی ازمهمترین اهداف یادگیری زبان انگلیسی، شرکت در آزمون آیلتس است. همانطور که میدانید شرکت در این آزمون از هزینه های بالایی برخوردار است. پس موفقیت در این آزمون نیز از ریسک بالایی برخوردار میباشد.
حال چگونه ریسک این آزمون را کاهش دهیم؟ با شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس ! این آزمون دقیقا مانند آزمون اصلی برگزار میشود و شما را با فضای آزمون اصلی آشنا میکند. شرکت در آزمون ماک آیلتس ، ریسک شما را برای موفق
مامانم می‌گه «بچه که بودی رو قول دادن خیلی حساس بودی. وقتی قول می‌دادی فلان کار رو انجام نمی‌دی دیگه خیالم راحت می‌شد. مثلا گهگاهی که می‌ذاشتیمت خونهٔ فامیلی جایی و می‌گفتیم قول بده اذیتشون نکنی، وقتی قول می‌دادی، دیگه واقعنم اذیت نمی‌کردی.»
من نمی‌دونم بقیهٔ بچه‌ها چطوری‌ان، ولی حسم اینه کلا بچه‌ها بدی کردن و دروغ گفتن بلد نیستن تا وقتی ما یادشون ندیم و خیلی منطقی‌تر از اینن که بخوان بدقول باشن، مگر البته ما وادارشون کنیم به غیرمن

کتاب دنیای دیدنی: دنیا را به زیبایی نگاه امام عزیزمان ببینیم…

کتاب دنیای دیدنینویسنده: رضا مصطفویانتشارات: عهد مانا
بریده کتاب دنیای دیدنی :
جالب است بدانید که چرا نوزادان این قدر گریه می کنند.در مغز نوزادان رطوبتی هست که اگر بماند باعث بیماری ها و دردهای بزرگ، مانند کوری می شود.گریه، این رطوبت را از سر نوزادان بیرون می برد و باعث تندرستی او و سلامتی چشمانش می گردد.پدر و مادر نوزاد هم که نمی دانند این گریه، چه نعمتی بزرگی است، مدام سعی م
غار کرفتوغار کـرفـتـو در سـیـنه یک رشـتـه کـوه آهـکـی در شـمال دره ای عـمـیـق قـرار گـرفـته است اثرها مـتعـددی از پـناگاهـها و دخـمـه ها و حـفـره ها یـی دیـده مـی شـونـد که در کـنار غار اصـلـی قـرار دارااست مـوقـعـیـت غار به گـونه ای است که به طـور کـلـی بادگـیـر نـیـسـت و در زمـسـتان دامـنـه جـنـوبـی را نـمـی پـوشـانـد در حـالـی که 500 مـتـر دورتـر و در جـنـوب شـرقـی غار بادگـیـر بـوده و بـرف آن را مـی پـوشـانـد , در سـویـی دیگـر دره ک
انواع درن های جراحی

درن‌ (Drain) :
(به انگلیسی: Drain)‏ وسیله‌ای متنوع جهت تخلیه ترشحات در انواع جراحی بوده و اساس کارش بمانند دستگاه ساکشن می‌باشد

درنها
برای کمک به تخلیه خون ، ترشحات و هوا از ناحیه عمل به منظور از بین بردن فضای مرده و تسریع در جوش خوردن دو لبه زخم و در نتیجه جلوگیری از تشکیل هماتوم و سرم بعد از عمل جراحی به کار می روند .
همچنین در پیش گیری از نکروز لبه های زخم و کاهش بالقوه آلودگی زخم و کاهش درد بعد از عمل و به حداقل رساندن آثار
تندخوانی متون انگلیسی در کوتاهترین زمان
یادگیری زبان انگلیسی بخش های مهم و مختلفی دارد اما مهمترین بخش های آن گرامر زبان انگلیسی و مکالمه زبان انگلیسی است. بعد از انتخاب موسسه زبان و رفتن به کلاسها استاد تمام موارد لازم را برای شما توضیح خواهد داد اما اگر در خانه و یا به صورت آنلاین به آموزش زبان انگلیسی میپردازید، بهتر است از این دو بخش شروع کنید.
برای آموزش گرامر زبان انگلیسی سایت های متنوعی وجود دارد که با مطالعه آنها میتوانید به ر
قرن هاست که از آرد نخود تو آشپزی هندوستان استفاده می شود. نخود یکی از حبوبات پرکاربرد با طعمی صبور و شبیه به مغزهاست. آرد نخود را می توان بوسیله استراحت تو ساختمان تمهید کرد. اغلب آردها محتوی گلوتن هستند. برخی افراد نمی توانند از غذاهای شامل گلوتن استفاده کنند. به تازگی تو سرتاسر گیتی از آرد نخود به عنوان جایگزین عاری گلوتن بخاطر آرد گندم کاربرد می شود. آرد نخود فواید بسیاری برای صلح و صفا دارد. در ادامهٔ این یادداشت با خواص آرد نخود و رویه ته
بسیاری از افراد تمایلی ندارند که به این سؤال پاسخ بدهند: «تا چندسالگی زندگی خواهی کرد؟» اما کشورهایی هم وجود دارند که شهروندانش مشکلی با این پرسش ندارند؛ زیرا پاسخ آن برای‌شان خوشایند است و به‌عبارت دیگر، امید به زندگی در این کشورها بالاست. در این مقاله، به معرفی ۲۵ کشوری پرداخته‌ایم که نرخ امید به زندگی در آنها بسیار زیاد است. جالب است بدانید ۱۰ کشور ابتدایی این فهرست که از بین ۱۳۷ کشور مورد مطالعه انتخاب شده‌اند،‌ در آسیا و اروپا و ۱۰
 جمع‌آوری : اشکان ارشادی 
کاربرد علائم و نشانه ها در نگارش:نقطه  (. )1ـ پس از پایان جملهٔ کامل: سعدی شاعر بزرگی است.
2ـ در صورتی که واژه‌ای به جای جمله کامل به کار رود، پس از آن نقطه گذاشته میشود:
بله.
نه.
کتاب. ( مثلاً در پاسخ « چه خواندی؟»)
3ـ پس از هر حرفی که به صورت نشانه‌های اختصاری به کار رفته باشد:
م. ت . ج ( = محمدتقی جعفری)
هـ . ق.
P.T.T
در جاهایی که نباید از نقطه استفاده کرد :
1ـ پس از عنوان کتاب یا مقابله؛ حتی اگر عنوان، جمله کامل باشد:
درست
نقد و بررسی فیلم آواتار
به خاطر تبلیغات بی امانی که قبل از نمایش آواتار به راه افتاد، مثل تایتانیک، خیلی‌ها بعید نمی‌دانستند فیلم انتظارشان را برآورده نسازد و در حدی نباشد که توقع می‌رود. ولی کامرون با فیلم حیرت انگیزی که عرضه کرد تمامی شکاکان را به سکوت واداشت. سرانجام کسی در هالیوود پیدا شده بود که ۲۵۰ (یا به قولی ۳۰۰) میلیون دلار بودجه را درست و عاقلانه به کار زند. آواتار صرفا یک فیلم سرگرم کننده نیست؛ یک نقطه عطف تکنیکی است.
خیلی آشکار
۱۰ فیلم عاشقانه که باید دید
در سری مقالات ۱۰ فیلم عاشقانه که باید دید سعی میکنیم هر چند وقت ۱۰ فیلم در ژانر رمانتیک و عاشقانه را معرفی کنیم که هم ارزش دیدن زیادی دارند و هم شما از دیدن آن ها  و هم ما از معرفی کردنشان پشیمان نشویم.
از اونجایی که هیچ مقاله ای کامل نیست از شما میخوایم با نظرات خودتون فیلم های دیگه رو معرفی کنید و یا مقالات خودتون رو در گروهای فروم با بقیه به اشتراک بگذارید.
در ادامه ۱۰ فیلم برتر در ژانر عاشقانه را از دیدگاه سایت یک
عقاب دوسر، به‌عنوان نماد توسط بیشتر حاکمان سلجوقی شامل کی‌قباد یکم استفاده می‌شد
دودمان سلجوق (سلاجقه، آل‌سلجوق)، دودمانی بودند که در سده‌های پنجم تا ششم هجریقمری، بر بخش‌های پهناوری از آسیای غربی و آسیای صغیر نظیر ایران، روم، افغان، شام، ارمن، گستره‌های عرب و ترک و دیگر نقاط وسیع فرمان می‌راندند. مؤسس این سلسله طغرل بیک نام داشت که خود از نوادگان سلجوق بود و با شکست سلطان مسعود غزنوی، در نیشابور بر تخت نشست.
سلطنت دودمان سلجوق دو د

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها